top of page
Ploksti stogai

Plakanie jumti

Plakano jumtu siltināšanai tiek izmantotas slēgto šūnu poliuretāna putas, kuru vidējais blīvums ir 60kg/ m³.  Siltināšanas procesā, putas tiek izsmidzinātas vairākos slāņos (vismaz trijos), un katrs no tiem ir 10-15 mm biezs. Šī daudzslāņu metode nodrošina vienmērīgu, bezšuvju siltumizolācijas kārtu, kas ir arī noturīga pret mitrumu un ūdeni. Pēc siltināšanas darbiem putas obligāti jāpārklāj ar materiālu, kas pasargās tās no ultravioletajiem saules stariem. Šim nolūkam var izmantot bitumena mastiku, polimēru pārklājumus vai poliurea. 

Plakano jumtu izolēšanas tehnoloģija ar poliuretāna putām ļauj:

- siltināt uz esošā jumta seguma. Pateicoties ļoti labai adhēzijai, putas stingri turas pie betona, ķieģeļiem, šīfera, cinkota tērauda, koka, putupolistirola un bitumena pārklājumiem;

- siltināt visdažādāko formu virsmas un izveidot vienmērīgu, bezšuvju hidroizolācijas slāni;

- atrisināt problēmu, kad nesošās konstrukcijas nespēj izturēt lielas slodzes. Putu blīvums ir 60kg/ m³, tāpēc 30 mm bieza izolācijas slāņa veidotā papildus slodze būs tikai 1.8 kg/ m2;

- nosiltināt lielas platības īsā laikā. Viena divu meistaru komanda dienas laikā var nosiltināt līdz 300 m2. 

 

Priekšrocības:

- Vienlaicīgi siltumizolācija un hidroizolācija;

- ilgmūžība. Kalpošanas laiks vismaz 30 gadi;

- ķīmiskā noturība pret vājām skābēm, jūras ūdeni, rūpnieciskām izplūdes gāzēm, minerāleļļu, benzīnu, dīzeļdegvielu;

- noturība pret mehānisko iedarbību, kā, piemēram, staigāšanu;

- noturība pret aukstumu un karstumu;

- izvairīšanās no aukstuma tiltiem;

- videi draudzīgs materiāls.

Darba apstākļi un īpašības:

- darbi tiek veikti sausos laikapstākļos ar gaisa temperatūru vismaz + 5 °C;

- izolējamai virsmai jābūt sausai. Virsmas mitrums tiek pārbaudīts vizuāli vai izmantojot mitruma mērītāju;

- virsmas temperatūra nedrīkst būt zemāka par + 5 °C;

- virsmai jābūt tīrai.

Industriālās ēkas

Angarai

Lauksaimniecības ēkām, angāriem un noliktavām ir nepieciešama augstas kvalitātes siltumizolācija, kas ir īpaši būtiski, ja šajās ēkās tiek glabāti lauksaimniecības produkti, tehnika vai tajās dzīvo dzīvnieki. Visbiežāk šīs ēkas tiek būvētas, izmantojot rāmja konstrukciju, kura tiek pārklāta ar metāla loksnēm vai betona plātnēm. Vasaras laikā tāda veida telpas ļoti ātri sakarst un ziemā pārsalst.  Turklāt, arī pati ēku forma bieži vien ir ģeometriski sarežģīta, iezliektām formām, tāpēc tās ir sarežģīti nosiltināt, izmantojot ierastos siltumizolācijas materiālus. 

 

​Angāru izolēšana ar slēgto šūnu putām ir labākais risinājums, kas pieejams siltumizolācijas tirgū. Šī metode ir ekonomiski izdevīga, jo siltināšanas darbi tiek izpildīti ļoti ātri - viena divu cilvēku brigāde dienas laikā var nosiltināt līdz pat 300 m2. Šī ir ļoti ilgmūžīga siltumizolācija, kas laika gaitā nemainīs savas vērtības un īpašības, līdz ar to, vienu reizi nosiltinot, var aizmirst par to vairākus gadu desmitus. 

 

​Izsmidzināšanas laikā, poliuretāna putas stingri pielīp pie virsmas, tāpēc nav nepieciešami nekādi papildus stiprinājumi. Vēl viena no galvenajām priekšrocībām ir tā, ka šis siltumizolācijas materiāls viegli piekļaujas visdažādākajām formām, atkārtojot tās, aptverot visu izolējamo laukumu un veidojot cietu, bezšuvju izolācijas slāni. Konstrukcijai nav nepieciešama papildus tvaika izolācija, jo slēgto šūnu putām ir labas hidroizolējošās īpašības, tās ir ūdens necaurlaidīgas un tajās neuzkrājas mikrobi, kā arī neveidojas pelējums. Tā kā šīm poliuretāna putām ir ļoti zems siltumcaurlaidības koeficients, tiek ieekonomēts telpu apjoms, jo, salīdzinot ar citiem siltumizolācijas materiāliem, nepieciešamais biezums ir apmēram par 40 % plānāks. Konstrukcijas netiks noslogotas ar nevajadzīgām slodzēm, jo šis materiāls vidēji sver tikai 40 kg/m3, turklāt, pateicoties savai struktūrai, tas arī nostiprinās pašas konstrukcijas. 

 

Darba apstākļi un citas īpašības:

- darbi tiek veikti sausā gaisā un ar gaisa temperatūru ne mazāku kā + 5 °C;

- izolējamai virsmai jābūt sausai un tīrai. Tās mitruma pakāpe tiek noteikta vizuāli vai izmantojot mitruma mērītāju;

- virsmas temperatūra nedrīkst būt zemāka kā + 5 °C.

Kita

Apspriedīsim Jūsu projektu

Rakstiet vai zvaniet mums par Jums interesējošiem jautājumiem. Veicam bezmaksas konsultācijas objektā.

Strādājam visā Latvijā un ar prieku izpalīdzēsim!

info@2ab.lv

+371 24 222 204

KONTAKTI

bottom of page